uchwytysamochodowe.com.pl
Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Utrzymanie boxu dachowego

Strona główna  »  Artykuły  »  Utrzymanie boxu dachowego


Utrzymanie boxu dachowego

Bagażniki dachowe były popularne w latach 80 i 90 XX wieku. Wynikało to z faktu, że ówcześnie produkowane samochody nie gwarantowały zbyt pojemnych bagażników, a potrzeby transportowe pasażerów stawały się z roku na rok większe. Wymyślono więc praktyczne i wygodne boxy dachowe. Pierwsze bagażniki na dach były wykonywane z laminatu w kolorze kremowym. Ten kolor z pewnością jest dobrze znany wszystkim posiadaczom fiatów 126p. Koniec lat 90 był jednocześnie początkiem nowej ery boxód dachowych. Pojawiły się kolorowe boxy na dach, wykonane z lepszych, lżejszych i bardziej wytrzymałych materiałów. Pozwalało to jeszcze lepiej wykorzystywać te urządzenia, bez obawy o swój samochód.


Obecnie boxy dachowe są chętnie kupowanym akcesoriami samochodowymi, uniwersalnymi i łatwymi w montażu. Olbrzymi wybór różnych pojemności korzystnie wpływa na podejmowane decyzje o wyborze bagażnika dla siebie. Jeżeli już będziemy właścicielem jednego z boxów dachowych, powinniśmy poznać metody utrzymania ich w nienagannym stanie. Pozwoli to przedłużyć ich żywotność, a jednocześnie poprawi estetykę.


Największym zagrożeniem dla boxów są niestety promienie słoneczne. Jeżeli nasze boxy będą wykonane z materiałów kiepskiej jakości, może im grozić płowienie, utrata kolorów, niszczenie zewnętrznej powierzchni, oraz osłabienie wytrzymałość. Trzeba oczywiście pamiętać o tym, że te uszkodzenia nie pojawią się z dnia na dzień, ale będą zachodziły stopniowo, w sposób niemal niezauważalny. Jest to bardzo groźne, gdyż taki box dachowy może odmówić posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie, na przykład w czasie zagranicznej podróży.